Historie  královského města Bardejov je opředená mnoha legendami. Pokud chcete zkoumat zákoutí tajných uliček, ideálním místem pro vás bude historické jádro města spolu s komplexem staveb tvořících židovské suburbium, zapsané na seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Nenechte si ujít slavnou městskou radnici, baziliku minor Sv. Egídia, starobylé měšťanské domy a bašty na původním městském opevnění.

Muzea

Dějiny Bardejovských lázní, dobové odezvy či výrobky lidových řemeslníků si můžete prohlédnout v muzeu Villa Rákocil. Chcete-li cestovat v čase, zajděte do nejstaršího skanzenu na Slovensku – do Muzea lidové architektury, které nabízí reálie ze života dvou etnik – slovenského a rusínského. Šarišské muzeum zase nabízí pohled do minulosti šarišské župy.

Kultura

Mezi největší atrakce  léta patří Mezinárodní hudební léto, kde se představují jak slovenské, tak i zahraniční osobnosti hudební scény. Dalším lákadlem je populární Bardejovský jarmark, který má dlouholetou tradici nabízející stále kvalitní tradiční slovenské řemeslné výrobky a bohatý kulturní program. Pokud máte rádi dechovou hudbu, určitě si během pobytu nenechte ujít přehlídku slovenských dechovek, která se koná každý rok pod názvem Slovenské tango.