Komplexní lázeňská léčba  v Bardejovských lázních je založená na balneologickém využití alkalickoslaných, železnatých kyselek, díky kterým patří mezi nejznámější svého druhu.

Šest pramenů využívaných k léčbě

Díky šesti pramenům s různým chemickým složením jsou lázně Bardejov využitelné pro širokospektrální léčbu různých chorob oběhové soustavy, trávícího traktu, dýchacích cest, ale i pro léčbu poruch látkové výměny. Příznivé účinky minerálů jsou vhodné i pro pacienty s onemocněním ledvin, oběhového ústrojí, pomáhají při regeneraci pacientům po ukončení onkologické léčby a mjaí kladný vliv i na ženské choroby. Díky vysoce mineralizovaným pramenům s obsahem oxidu uhličitého jsou pro pacienty připraveny pitné kúry, léčebné koupele, ale i inhalační léčba. Vysokou úroveň nabízejí i rekondičně-rehabilitační pobyty dosahující vynikajících výsledků. Více se dočtete v části Léčba a procedury.

 

Pitné kúry

Pitné kúry jsou jednou z procedur, které nabízejí bardovské lázně. Jsou založeny na pití minerálních vod z pramenů klasifikovaných jako hydrouhličitanové, chloridosodné, železnaté, studené, hypotonické se zvýšeným obsahem kyseliny borité. Mineralizace pramenů je od 1600 mg/l (pramen Klára) do 9400 mg/l (pramen Herkules) s obsahem oxidu uhličitého od 2200 do 3800 mg/l.

Vodoléčba

Vodoléčba využívá Kneippovy i jiné moderní metody léčby pacientů. Mezi nejznámějšěí patří minerální a perličkové koupele, ale setkáte se zde i s vířivými a přísadovými lázněmi. Nechybí ani finská sauna, turecká parní lázeň, skotské střiky a střídavá šlapací lázeň.

Termoléčba

V nabídce je i termoléčba – aplikace parafínu, rašeliny, infračerveného záření, sauny a elektromagnetických vln. Nechybějí ani uhličité terapie, aplikované plynovými injekcemi nebo inhalací. Rehabilitace jsou doplněny masážemi jakéholiv druhu.

Další léčebné procedury v Bardejově

Bardejovské lázně nabízejí také fototerapii sloužící k předehřátí tělesných partií, dietoterapii a klimatoterapii po kyslíkové dráze.

V Bardejovských lázních lze najít skutečně všechno. Lymfocentrum poskytuje za skvělé ceny lymfodrenáže a lymfomasáže vhodné i na křečové žíly. Solná jeskyně nabízí haloterapii, která pomáhá celému organismu. Mezi novinky patří regenerační pivní přísadová koupel, po které bude Vaše pokožka opět krásná a zdravá. Medová masáž odstraňuje usazeniny a detoxikuje pokožku těla.

Pobyt v Bardejově?

V případě, že si chcete bez starostí vychutnat léčbu, relax a pohodu Bardejovských lázní, doporučuje se objednat si léčebný pobyt, v němž jsou mnohé léčebné procedury už zahrnuty. Oblíbené jsou také wellness nebo víkendové pobyty.
Samozřejmě je možné využít pouze hotelového ubytování ve městě Bardejov a léčebné procedury si nakombinovat po svém.