Trenčianské Teplice leží blízko dálničního tahu, což je hlavní výhodou polohy města. Trenčianské Teplice se nacházejí jen půl hodiny od města Trenčín. Toto město je také bohaté na historii, památky i kulturu. Blízko Trenčína se nacházejí lyžařská centra Hormôlka, Čičmany, Čertov, Mojtín. Díky těmto lyžařským střediskům si přijdou na své i milovníci sportu.

Velmi krásným prostředím s příjemnou atmosférou je lázeňský park s Labutím jezerem. V lesoparku se nalézá i naučná stezka, která přechází do rozlehlého lesa.

Ve městě je k dispozici antikorový bazén Grand, který je celoročně přístupný návštěvníkům i lázeňským hostům Trenčianských Teplic.

Trenčínský hrad

Trenčínský hrad je zrenovovaný hrad, který se rozkládá na vápencové skále nad městem Trenčín. Je hlavní dominantou celého středního Pováží. Patří mezi národní kulturní památky

Historie Trenčínského hradu sahá až do období Římského impéria. Dominanntí je Matúškova věž, k níž přiléhají reprezentační gotické paláce – Matúšův, Ľudovítův, Barbořin a také kaplička. Interiéry paláců jsou krásně konstruované, prostory Matúšovy věže jsou goticky upravené a dokumentují život šlechty z poloviny 11: století. Pro veřejnost jsou přístupné po schodišti, které bylo ve 13. století přistavěno k budově. Barbořin palác má moderně rekonstruovaný klenbový systém.

Další paláce mají instalované lapidárium kamenných architektonických článků, nalezených během rekonstrukce. Postupně se rekonstruují další interiéry a jsou zpřístupňovány veřejnosti.

Hrad Čachtice

Čachtický hrad je nádherná zřícenina, která poskytuje překrásný výhled na okolí. Nachází se mezi obcemi Čachtice a Višňové v Čachtickém krasu (Malé Karpaty). Vznikl v polovině 13. století. Na nejvyšším místě hradní skály stojí palác s hranolovou a podkovovitou věží. Zříceniny jsou dodnes dobře identifikovatelné. Zachovaly se zbytky štítkových renesančních atik. Z hradu si návštěvník může vychutnat nádherný výhled na okolní svahy Malých Karpat, Považský Inovec a kopanice Myjavské pahorkatiny.

Beckovský hrad

Hrad Beckov je rekonstruovaná zřícenina, která se rozprostírá na 70 metrové vysoké skále nad městem Beckov. Hrad patří mezi národní kulturní památky. Archeologický výzkum potvrdil, že nejstarší osídlení hradní skály pochází z přelomu letopočtu. Vápencový útes vznikl v minulosti nad brodem Váhu na pomezí Trenčínské a Nitranské župy. Hrad se skládal ze čtyřboké věže s ochrannou zdí, k níž byl připojen hradní dvoupatrový palác.

Historii hradu dokumentuje muzeum Beckov. Hrad je v současnosti přístupný veřejnosti. Rekonstrukcí byly zachráněny některé budovy horního hradu. Zadní část hradu je ještě stále v rekonstrukci (Striborské paláce, vstupní brána, obrovská dělová bašta, spodní hrad se studní a kaplička).