Trenčianské Teplice se nacházejí v západní části Slovenska v údolí Teplička. Na severovýchod od Trenčianských Teplic sa nachází Trenčín. Trenčianské Teplice leží nedaleko hranic s Českou republikou. Do města se dá dostat ze směrů Trenčianské Teplé nebo průsmykem Machnáč od Bánovec nad Bebravou.

Návštěvník může využít autobusový, vlaskový nebo osobní způsob dopravy. Autobusové a vlakové jízdní řády si může návštěvník prohlédnout zde.

Vlaková doprava

Návštěvník se může dopravit ze západního nebo východního Slovenska (ve směru Bratislava – Košice nebo Košice – Bratislava) do Trenčínské Teplé, potom osobním vlakem do Trenčianských Teplic (vzdálenost 5 km). Městem prochází železniční trať Vrútky – Banská Bystrica.

Autobusová doprava

Autobusy jezdí přímo z měst Bánovce n. Bebravou, Bratislava, Dubnica n. Váhom, Hlohovec, Levice, Nitra, Nová Dubnica, Nové Mesto n. Váhom, Piešťany, Trenčín, Trnava, Zlaté Moravce. Z ostatných měst se přestupuje na zastávce Trenčianska Teplá.

Osobní doprava

Trenčianské Teplice se nacházejí mezi městy Banská Bystrica a Martin, takže do města se dá dostat dvěma cestami; buď po silinici č. 65 severojižní tah Martin – Turčianské Teplice – Žiar nad Hronom nebo po silnici č. 577, která vede do Banské Bystrice.

Letecká doprava

Najbližšie od Trenčianskych Teplíc sa nachádza letisko Sliač (75 km). Ďalšie letiská v blízkosti mesta sú letisko Bratislava (250 km) a letisko Viedeň (300 km).